Przyjaciel
DOCNIĆ CHWILĘ
Aby nie zmarnować
życia
Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz i dokądkolwiek zmierzasz Witaj Przyjacielu! Zatrzymaj się na chwilę i odpocznij. Pozbądź się smutnych myśli. Zrelaksuj się. Pomyśl o pięknie otaczającego Cię świata. Doceń, jakim cudem jest życie. Uśmiechnij się. Dla każdego wschodzi zawsze słońce Nie ma takiej chwili w naszym życiu, w której nie moglibyśmy rozpocząć nowej drogi..

Spotkanie z Parą Prezydencką

spotkanie z prezydentem

Po raz pierwszy spotkałem Pana Andrzeja Dudę na Konwencji Wyborczej w Kędzierzynie-Koźlu. Niezwykła była nie tylko treść jego słów, lecz również niesamowita trafiała do mnie naturalność i szczerość wypowiedzi.

Osobiście jestem bardzo wyczulony na to czy w słowach zawarte jest serce, czy pustka...

Pomyślałem wówczas, że takiego Pana Prezydenta można tylko sobie wymarzyć! W oceanie beznadziei pojawiła się kropla nadziei, że mógłbym być dumny z Głowy Naszego Państwa! Lecz po ludzku wydawało się to nierealne... Choćby ze względu na potężny front nieprzychylnych mediów...

Pozostała jednak wiara, że „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

Gdy zwycięstwo stało się faktem to widziałem w tym Iskrę Bożą dla Polski.

Potwierdzeniem szczególnego wybrania Pana Andrzeja Dudy, było chociażby to, że jeszcze jako Prezydent elekt uratował Hostię w czasie Mszy Św. w Wilanowie.

Gdy trzy miesiące wcześniej przechodziłem przez Krakowskie Przedmieście, to przy Pałacu Prezydenckim pomyślałem: Panie Jezu Ty możesz sprawić, abym mógł tam gościć i spotkać Pana Andrzeja Dudę i Panią Agatę Kornhauser - Duda...

Po trzech miesiącach, niespodziewanie otrzymałem list z Kancelarii Prezydenta. Było w nim zaproszenie na uroczystość "Lider Dostępności". (Zapewne było to jakieś wyróżnienie za moją dotychczasową działalność)

Miałem tylko 2 dni, aby zorganizować ten wyjazd. Na szczęście mój niezawodny przyjaciel, a zarazem "osobisty kierowca" mógł ze mną pojechać. Przedzwoniłem jeszcze do koleżanki z mojej wsi, którą poznałem dopiero miesiąc wcześniej, w ostatnim dniu Pielgrzymki do Częstochowy. (Szliśmy w innych grupach.) Zapytałem ją, czy chciałaby pojechać ze mną do Warszawy, aby mi pomagać? Okazało się, że Dominika miała wtedy czas i tuż przed moją propozycją, marzyła, aby spotkać Parę Prezydencką :-)

Cieszyła również obecność mojego zasłużonego Przyjaciela Tomka, z córeczką - Martusią. (Pomagał mi m.in. w Lourdes). Tym razem Tomek robił za mojego fotoreportera ;-)

 

Niezwykłe były te chwile, gdy znalazłem się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, w której gościli wybitni ludzie z całego świata. Ponownie na żywo mogłem posłuchać Pana Andrzeja Dudę - tym razem już, jako Prezydenta. Na ogół ludzie mówią wiele frazesów na temat niepełnosprawności. Natomiast tu było rzeczowo i treściwie, o tym co naprawdę istotne.
Pod tymi słowami sam bym się podpisał.

 

Później również ja mogłem podejść do Pana Andrzeja Dudy i Pani Agaty Kornhauser - Duda i zwyczajne porozmawiać.
W osobistym kontakcie są oni tak pięknie naturalni, że znika wszelki dystans, a pozostaje poczucie przyjaznego spotkania i serdecznej rozmowy...

W kontekście konkursu "Lider Dostępności", to właśnie Para Prezydencka jest dla mnie wzorem, jak przełamywać te największe bariery, które są w nas i mówią, że się nie da...

Oczywiście mam świadomość jak wiele jest jeszcze ograniczeń starej "architektury". Lecz skoro przyjmujemy Jezusa za naszego Króla, to czy przed realizacją naszych najpiękniejszych marzeń mogą ostać się jakieś przeszkody?

 

Po spotkaniu mieliśmy jeszcze czas na spacer m.in. do Kościoła Św. Krzyża.

Pięknie wkomponował się on w niezwykłość tego dnia, gdyż upamiętnieni są tam najwybitniejsi Polacy. Szczególnym miejscem jest ściana, w której spoczywa serce Chopina.

Poszliśmy także na Grób Nieznanego Żołnierza oraz na plac Piłsudskiego. Tutaj 2 czerwca 1979r.  Jan Paweł II wołał: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi".

I gdy obserwuję Pana Prezydenta - Andrzeja, to widzę, że niewątpliwie istotnie zstąpił...! :-)

 

Opatrznościowo, tego dnia w Parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie gościł również O. Antonello Caddedu.

W jednym z wywiadów powiedział, iż "z Polski wyjdzie iskra która zmieni świat".

Wieczorem pojechaliśmy na odprawianą przez O. Antonello Mszę Św., na której mogłem już tylko dziękować za Polskę, jej Prezydenta i Panią Prezydentową.
Prosiłem także o wszelkie łaski dla rządzących oraz o prowadzenie przez Ducha Świętego, gdyż bez Niego nie da się zrobić nic Dobrego...

Dodaj komentarz

Komentarze  
+1 #1 Ewelina 2019-01-02 18:35
Jesteś bardzo głębokim człowiekiem i masz dar od Boga dotykania tego co jest najważniejsze w życiu. Pan prezydent Duda miał niesamowite szczęście spotkania Ciebie. Gdybym była na jego miejscu od razu zaproponowałabym Ci pracę w biurze prasowym.
Twoja osobowość jest ogromnym darem dla świata.
Cytować

Przyjaciele, Syr 6, 5-16

Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia.

Żyjących z tobą w pokoju może być wielu, ale gdy idzie o doradców, niech będzie jeden z tysiąca!

Jeżeli chcesz mieć przyjaciela, posiądź go po próbie, a niezbyt szybko mu zaufaj!

Bywa przyjaciel, ale tylko na czas jemu dogodny, nie pozostanie nim w dzień twego ucisku.

Bywa przyjaciel, który przechodzi do nieprzyjaźni i wyjawia wasz spór na twoją hańbę.

Bywa przyjaciel, ale tylko jako towarzysz stołu, nie wytrwa on w dniu twego ucisku.

W powodzeniu twoim będzie jak [drugi] ty, z domownikami twymi będzie w zażyłości.

Jeśli zaś zostaniesz poniżony, stanie przeciw tobie i skryje się przed twym obliczem.

Od nieprzyjaciół bądź z daleka i miej się na baczności przed twymi przyjaciółmi.

Wierny bowiem przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł.

Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty ani równej wagi za wielką jego wartość.

Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia; znajdą go bojący się Pana.

Copyright 2004-2020 Jacek Ryng - przyjaciel. All Rights Reserved.